Pomoc techniczna


Warunki techniczne do odbioru transmisji Internetowych Grupy iTTv®

Transmisje Internetowe udostępniane są przez serwery multimedialne Grupy iTTv® lub Partnerów Transmisji równocześnie w różnych technologiach i jakości.

Uwaga! W podanym odnośniku zawarta jest informacja o szybkiej metodzie odblokowania odbioru transmisji online i VOD przez Flash Player: zrób to sam

Dzięki wykorzystaniu alternatywnych technologii odbiór transmisji możliwy jest z użyciem komputerów o niewielkich parametrach technicznych za pośrednictwem szybszych lub wolniejszych łączy Internetowych oraz telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.

Szybkość łącza Internetowego oraz moc komputera wykorzystywanego przez odbiorcę transmisji wpływa znacząco na jakość obrazu i dźwięku. Komputery bardzo małej mocy podłączone do bardzo wolnych łączy Internetowych mogą korzystać równolegle z dostępu do transmisji obrazu odświeżanego w określonych sekwencjach czasowych oraz osobno dźwięku.

Brak w telefonie komórkowym zainstalowanego odtwarzacza multimedialnego lub Macromedia Flash Player(transmisje flash) daje możliwość odbioru tylko obrazu i odświeżania go w ustalonych przez użytkownika sekwencjach czasowych (WAPcam).

Poniżej przedstawiamy minimalne wymagania sprzętowe komputerów, szybkość łączy Internetowych oraz kolejne czynności niezbędne do uzyskania zadowalającej jakości multimedialnej transmisji Internetowej.


Minimalne wymagania sprzętowe komputerów do odbioru strumieniowej transmisji obrazu i dźwięku w technologii Macromedia Flash Player(transmisje flash)
Transmisje realizowane przy pomocy encoderów webowych i desktopowych, kamer IP, videoserwerów IP, telefonów komórkowych, smartfonów, PDA, MDA i innych urządzeń mobilnych) w technologii 2D i 3D oraz interaktywnie wymagają do ich odbioru:
Przeglądarka internetowa IE powyżej wersji powyżej 6,0 oraz inne przeglądarki, Procesor Pentium II 450MHz, 128MB pamięci, karta graficzna 16MB pamięci, Dźwięk PC: karta dźwiękowa, głośniki, łącze Internetowe minimum 350kbps szybkości pobierania danych/Downlink/ , zainstalowany Macromedia Flash Player 7 lub nowszy, Windows 98 i nowsze oraz inne systemy operacyjne.

Po otwarciu strony transmisji pojawi się wbudowany odtwarzacz Macromedia Flash Player lub poproszony zostaniesz o jego instalację. Komunikat o treści "Nie można wyświetlić strony" oznacza, że powinieneś zaktualizować swoją internetową przeglądarkę lub zmienić na inną wersję.

Materiały wideo do odbioru na stronach serwisu iTTv® są przesyłane strumieniowo co oznacza, że nie trzeba czekać na ich ściągnięcie, a jedynie zaczekać krótką chwilę na zbuforowanie strumienia, które to nastąpi niemal natychmiast w przypadku odbioru przekazów z encoderów i około 3-5 sekund w przypadku innych urządzeń nadawczych(kamery IP, videoserwery IP, telefony komórkowe, smartfony, PDA, MDA i inne urządzenia mobilne.

Jeżeli oglądacie Państwo transmisję za pomocą interaktywnej, zdalnie sterowanej, obrotowej kamery strumieniującej, to dla Waszej wygody mogło zostać włączone kolejkowanie użytkowników - delektując się oglądanym widokiem, prosimy cierpliwie czekać na swoją kolej do przejęcia sterowania kamerą. Jeżeli przyciski sterowania obrotem kamery lub automatycznego wyboru pozycji obiektywu nie wywołują oczekiwanej reakcji lub następuje samoczynna zmiana widoku, to prosimy pamiętać, że korzystacie Państwo z transmisji strumieniowej i uwzględnić inercję czasową wynikającą z buforowania multimediów z kamery IP przez serwer i komputer, która może wynosić około 10s. Zakres dostępnych przycisków i wszelkich zmian ustawień kamery jest proporcjonalny do woli jej administratora oraz uwarunkowań planu filmowego otoczenia. Standardowo dostępne mogą być wszystkie manipulatory z całego arsenału sterowania kamerą.

Aby uzyskać najlepszą jakość obrazu i dźwięku sugerujemy aktualizację do najnowszej wersji odtwarzacza Macromedia Flash Player, lub po wcześniejszym odinstalowaniu jego starszej wersji - instalację najnowszej wersji FlashMedia Player.

Jeżeli instalacja najnowszej wersji Flash Player nie rozwiąże problemów z odbiorem lub jakością emitowanej treści, należy wykonać następujące czynności:
- zapisz serwis www.ittv.pl jako zaufaną witrynę w używanej zaporze programowej.
- wyłącz na czas testów naprawczych zainstalowane na komputerze oprogramowanie do blokowania wyskakujących okienek.
- sprawdź czy inne aplikacje, takie jak Windows Media Player, Real Player, Quicktime Player czy iTunes nie są ustawione jako domyślne programy do obsługi strumieniowej transmisji danych, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na odtwarzanie multimediów przez odtwarzacz Macromedia Flash Player.

Jeżeli przeprowadzone działania nie rozwiążą Twoich problemów z oglądaniem multimediów przez Macromedia Flash Player to zapoznaj się z pełną informacją pomocy technicznej producenta.

Jeżeli zamiast transmisji widzicie Państwo statyczną planszę lub przewijany tekst komunikatu to należy wcisnąć/kliknąć/ na znajdujący się na obrazie trójkątny przycisk play lub odświeżyć stronę (klawisz F5) i zaczekać na połączenie oraz pobranie strumienia multimedialnego. Jeżeli nadal odbiór transmisji jest niemożliwy to albo dysponujecie Państwo łączem Internetowym o zbyt słabych parametrach szybkości pobierania danych/Downlink/, nastąpiła awaria serwera inicjującego połączenia lub transmisja aktualnie jest niedostępna.


Warunki odbioru transmisji online realizowanych w technologii 3D:
Wszystkie transmisje online oraz pliki VOD zrealizowane w technologii 3D oznaczone są logo iTTv® 3D

Komunikat o treści "Nie można wyświetlić strony" oznacza, że powinieneś zaktualizować swoją internetową przeglądarkę lub zmienić na inną wersję.

Do odbioru przekazów online realizowanych w technologii 3D oraz materiałów archiwalnych i filmów 3D dostępnych w VOD niezbędne są specjalne okulary z czerwonym "szkłem" po lewej i niebieskim po prawej stronie.

Internautom nie posiadającym specjalnych okularów do odbioru obrazu w technologii 3D zasugerować możemy patrzenie "krzyżowe" lub "równoległe", które wymaga jednak stosownych ćwiczeń - wszelkie wskazówki związane z patrzeniem "krzyżowo-równoległym" można wyszukać za pośrednictwem sieci Internet lub wykonać okulary 3D we własnym zakresie metodą zrób to sam.

Obraz 3D należy oglądać z odległości co najmniej 1 metra od komputerowego monitora.

Wskazówki dla odbiorców transmisji online oraz materiałów VOD realizowanych w technologii 3D:
1. Oglądanie programów 3D w dłuższym okresie czasu może powodować zawroty i bóle głowy oraz nudności, z uwagi na to zaleca się co godzinę robienia 10-15 minutowych przerw. Jeżeli w trakcie oglądania materiałów w technologii 3D wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, trzeba natychmiast przerwać oglądanie transmisji lub materiałów VOD 3D.
2. Ze względu na możliwy negatywny wpływ na rozwój zmysłu wzroku u dzieci poniżej 5-tego roku życia, zaleca się ograniczenie i kontrolę czasu oglądalności programów 3D w tej grupie wiekowej.
3. Zaleca się dorosłym szczególną pieczę nad swoimi nieletnimi podopiecznymi poprzez przypominanie im, iż niezbędny jest regularny odpoczynek w czasie oglądania transmisji i VOD realizowanych w technologii 3D.
4.Należy pamiętać, że oglądanie z bliskiej odległości transmisji i materiałów VOD realizowanych w technologii 3D może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku.
5. Szczególną ostrożność w oglądaniu transmisji i materiałów VOD realizowanych w technologii 3D powinny zachować kobiety w ciąży, osoby ze schorzeniami serca i układu oddechowego oraz osoby w podeszłym wieku.
6. Okulary pasywne(Red/Cyan) przeznaczone do oglądania transmisji online oraz materiałów VOD realizowanych w technologii 3D nie należy bezwzględnie stosować w czasie kierowania pojazdami kołowymi, latającymi i pływającymi. Okulary pasywne(Red/Cyan) dedykowane i przeznaczone są wyłącznie do oglądania transmisji oraz materiałów VOD realizowanych w technologii 3D.

Internetowa Interaktywna Telewizja Mobilna:
Opłaty za korzystanie z dostępu do mobilnych transmisji obrazkowych oraz mobiTV iTTv® zgodne są z cennikami dostępu do pakietowej radiowej transmisji danych poszczególnych operatorów.

Grupa iTTv® nie pobiera żadnych dodatkowych opłat z tytułu dostępu do realizowanych przez siebie transmisji obrazkowych i w mobiTV. Przy właściwej konfiguracji telefonu, opłaty na rzecz operatorów nie sa naliczane za czas trwania połączenia a za ilość przesłanych i odebranych danych-po szczegóły prosimy zwrócić się do swoich operatorów telefonii komórkowej.

W celu mobilnego odbioru obrazu i dźwięku w transmisji strumieniowej na platformach Real, Windows lub Flash należy posiadać urządzenie lub telefon komórkowy wyposażony w odtwarzacz multimedialny oraz mieć aktywną i odpowiednio skonfigurowaną usługę dostępu do Internetu i multimediów. W przypadku wątpliwości prosimy skontaktować się z Państwa operatorem telefonii komórkowej.

Jeżeli posiadacie Państwo starsze modele telefonów to nawet jeżeli są to telefony z czarno-białymi wyświetlaczami możliwy jest odbiór obrazu za pomocą przeglądarek WAP z serwera WAPCam.

Aby odbierać transmisję prosimy wpisać do przeglądarek swoich telefonów adres: wap.ittv.pl, wybrać kanał telewizji mobilnej, kliknąć na link"transmisji'", a następnie wybrać właściwy dla siebie rodzaj przekazu-połączenie z serwerem nastąpi automatycznie.

Pamiętaj, że korzystając z mobilnego streamingu wchodzisz na strony o zwiększonej ilości transmisji danych.

Zapoznaj się z informacją techniczną na stronie przekazu mobilnego. Zapytaj swojego operatora telefonii mobilnej jak jesteś rozliczany z transmisji danych.

Jakość mobilnego połączenia z transmisją można poznać z poziomu komputera wchodząc na demo mobiTV iTTv® .

Życzymy Państwu udanych połączeń i miłych wrażeń z wirtualnego udziału w transmitowanym wydarzeniu.

Grupa iTTv®

Pomoc techniczna

Masz kłopoty z transmisją zapoznaj się z   warunkami technicznymi 

Polityka prywatności

Jesteś na stronach witryny prowadzonej przez Grupę iTTv®. Dalsze korzystanie z  witryny oznacza wyrażenie zgody i akceptację   regulaminu   oraz   poltyki prywatności 

Prawa autorskie

Witryna chroniona jest   prawami autorskimi